علت چرب شدن موی سر

خیلی از افراد مخصوصا خانوم ها از اینکه موهایشان مدام چرب باشه حس خیلی بدی دارند و این موضوع باعث آزارشان میشود.

البته چرب بودن موها اغلب مشکل افرادی است که موهای صافی دارند زیرا در اثر چرب شدن موها به کف سر میچسبد و کثیف به نظر میرسد در صورتی که شاید اصلا مو کثیف نباشد.

عوامل متعددی وجود دارد که باعث چرب شدن موها میشود از جمله:

 1/ شستشوی بیش از اندازه: اکثر افراد فکر میکنند اگر موهای خود را هر روز و در هر استحمام سه الی چهار بار بشورند باعث میشه مو بهتر تمیز شود. در صورتیکه این کار اشتباه است. زیرا شستشوی بیش از اندازه موها باعث تحریک شدن غدد سباسه شده واین امر موجب می شود چربی سر کمتر که نشود بلکه بیشتر نیز میشود. پس توصیه میکنم موهایتان را در هفته دو بار شامپو زده و بشورید.

2/دستکاری کردن مو: خیلی ها عادت دارند که با موهای خود بازی کنند و مدام موهای خود را دستکاری میکنند. این در واقع نوعی وسواس است. بازی کردن مداوم شما با موهایتان باعث میشه زودتر از حد معمول مو چرب شود زیرا تمام آلودگی موجود در وستهایتان را به موها انتقال داده اید.

3/براشینگ زیاد: سشوار کردن موها یا همان براشینگ کردن بیش از اندازه هم باعث چرب شدن موها میشود. حتما براتون این سوال پیش میاد که براشینگ چه ارتباطی به چرب شدن مو داره؟ زمانیکه شما به صورت افراطی از سشوار و یا حتی اتو مو برای خشک کردن موهایتان استفاده میکنید باعث افزایش ترشح سبوم میشود که این امر باعث تحریک شدن چربی شده و موهای شما چرب میشود.

برای اینکه از شر چربی موهایتان خلاص بشید کافی مطالب گفته شده رو رعایت کنید و در کنار آنها از شامپو مناسب برای موهایتان استفاده کنید.

راهکار شما برای کنترل چربی مو سر چیه؟

بازدید 198 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آموزشگاه و سالن زیبایی شایسته نو

با بهترین خدمات و امکانات در سه شعبه نیاوران، شهرری و اقدسیه