رهایی از ترک پا

داشتن پاهای زیبا آرزوی هر کسی است. اما برای داشتن پاهای زیبا باید چه کار کرد؟

 ترک هایی که کف پا ایجاد میشوند چهره زیبایی به پا نمی دهند و این موضوع موجب ناراحتی و نگرانی خیلی از افراد مخصوصا خانم ها شده است.

ترک پا علت های متفاوتی میتونه داشته باشه از جمله: برهنه بودن پا و راه رفتن بیش از اندازه بر روی فرش و موکت.

آیا می دانستید که ترک پا چگونه به وجود میاد؟!

خوب، بافت های شاخی کف پا به علت اینکه خارجی ترین لایه پوست به حساب میاد و قطر زیادی داره. و از طرف دیگه به علت اینکه حجم بالایی از وزن را متحمل می شود به خاطر همین باعث ایجاد ترک در کف پاها می شود. اما علت های دیگه ای هم وجود داره که باعث ایجاد ترک می شود از جمله: پوشیدن کفش های تنگ و پاشنه دار که برای تنفس ایجاد اختلال میکنن، شستشوی زیاد پاها، برخی بیماری ها.

راه های پیشگیری از ترک پا: خوب مسلما هر مسئله و مشکلی راه حلی هم داره. ترک پا هم از این موضوع مستثنا نیست. برای اینکه همیشه پاهای زیبایی داشته باشید و از شر ترکهای پا خلاص بشید فقط کافی که، روزانه پاهای خود را با وازلین چرب کنید، از کفش های مناسب استفاده کنید و هنگام راه رفتن بر روی فرش و موکت از پاپوش و یا جوراب استفاده کنید.

یک راه حل خانگی ساده هم وجود داره تا بتونید با آسودگی خاطر ترک های پا خود را از بین ببرید. مخلوط ساده و آسانی از زردچوبه و روغن نارگیل برای خود آماده کنید و آن را برای مدت زمان 30 تا 45 دقیقه بر روی پاهای خود بمالید و بعد از زمان طی شده پاهایتان را بشویید. و یا اینکه مخلوط خمیری شکلی که از زردچوبه و روغن نارگیل آماده کرده اید را به پاهای خود بمالید و ماساژ دهید وبا پوشیدن جوراب شب تا صبح را با آن بخوابید.

توجه داشته باشید که اگر شما جزء افرادی هستید که دچار بیماری دیابت است قبل از هر کاری با پزشک مشورت شود. کسانی که داری بیماریهای عفونتی نیز هستند به علت اینکه عفونت های باکتریایی و قارچی روی ترک پا سوار هستند ممکنه در بهبود زخم ها و ترک ها نقش داشته باشند.

پیشنهاد و نظر شما برای رهایی از ترک پا چیست؟!

بازدید 136 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آموزشگاه و سالن زیبایی شایسته نو

با بهترین خدمات و امکانات در سه شعبه نیاوران، شهرری و اقدسیه