ضدعفونی کردن لوازم آرایش

آیا می دانستید که لوازم آرایش به دودسته تقسیم می شوند؟!

دسته اول: لوازم آرایشی که اگر آلوده شوند دیگر قابل استفاده نیستند.

دسته دوم: لوازم آرایشی که می تونید با ضد عفونی کردنشان مجدد از آنها استفاده کنید.

فقط کافیست تشخیص دهید و بدانید کدام دسته از لوازم آرایش ها جزء دسته نخست و کدام یک جزء دسته دوم هستند.

1/ کرم پودرهای مایع که پمپ ندارند:

این دسته از لوازم آرایش ها جز دسته دوم هستند یعنی اگر بدانید چه جوری مورد استفاده قرار گیرند از آلوده شدن آنها جلوگیری کرده اید. چون این دسته از لوازم آرایش به راحتی آلودگی در آنها نفوذ می کند. حال برای اینکه از آلوده شدنشان جلوگیری کنید فقط کافی است از پمپ های مخصوص که میتونید آنها رو از لوازم پلاستیک فروشی تهیه کنید استفاده کنید. این کار در برابر کارایی که داره هزینه چندانی نداره. در عوض خیال شما راحته که آلوده شدن کرم پودرتون جلوگیری کردید.

2/ کانسلیرهای مایع، خط چشم مایع و ریمل:

این دسته از لوازم آرایش ها به دلیل اینکه خودشان برس دارند دقیقا جز دسته اول هستند یعنی لوازمی که وقتی آلوده می شوند دیگر قابل استفاده نیستند. و هیچ راهی برای استریل کردن آنها وجود نداره. پس اگر به سلامت خودتون اهمیت میدید آنها رو دور بریزد. و هر 3 تا 6 ماه آنها را عوض کنید.

3/ رژ لب:

تمیز کردن و ضد عفونی کردن این دسته از لوازم آرایش کار آسانی است. فقط کافی است مقداری الکل در یک ظرف تمیز ریخته و سر رژ لب ها را برای چند ثانیه داخل ظرف حاوی الکل نگه دارید و بعد از خارج کردن آنها با دستمال تمیز به آهستگی رژ لب هایتان را خشک کنید.

4/ مدادهای آرایشی:

برای ضد عفونی کردن مدادهای آرایشی خود آنها را در ظرف تمیز که الکل داخل آن ریخته اید فرو کنید بعد از چند ثانیه آنها را خارج کرده و با مداد تراشی که از قبل آن را نیز با برس تمیز آغشته به الکل ضدعفونی کرده اید بتراشید و مجدد مدادها را در الکل قرار دهید. در انتها با دستمال مدادهایتان را خشک کنید. توجه داشته باشید که از خشک شدن کامل مدادها مطمئن باشید مخصوصا مداد چشم.

با انجام این کارها میتونید لوازم آرایش خود را ضدعفونی کرده و از تمیز بودن آنها اطمینان داشته باشید و با خیال راحت تری از آنها استفاده کنید.

بازدید 527 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آموزشگاه و سالن زیبایی شایسته نو

با بهترین خدمات و امکانات در سه شعبه نیاوران، شهرری و اقدسیه